пятница, 29 марта 2013 г.

Из-за «Сумыжилья» общественники просят губернатора предложить мэру Сум пойти в отставку




Из-за «Сумыжилья» общественники просят губернатора предложить мэру Сум пойти в отставку


Юлия Ярошенко


Представители сумской общественности обратились к губернатору области Юрию Чмырю с жалобой на бездеятельность городской власти в вопросе деятельности КП «Сумыжилье». «Нам надоело, что на наши многочисленные жалобы никто не обращает внимания. Никаких последствий для тех, кто нарушает Закон, не имели ни проверка Государственной финансовой инспекции, ни депутатские запросы, ни письма и обращения простых жителей города, которые приходили на приемы и приносили с собой документы, подтверждающие нарушение их прав. Создается впечатление, что кроме людей, которых «обслуживает» «Сумижилье», это вопрос больше никого не тревожит. Но мы не будем покорно молчать!» — высказывают свое мнение люди. Подписи под текстом оставили около 20 сумчан. Письмо зарегистрировано 26 марта. Ответ должен поступить в течение месяца.

Ниже приводим полный текст обращения:

Голові Сумської обласної
державної адміністрації
Чмирю Ю.П.

Шановний Юрію Павловичу!

У Сумах у житлово-комунальній сфері склалася надзвичайна ситуація з утриманням житлового фонду комунальної власності. Через відсутність належного обслуговування житла збоку виконавців послуг, безвідповідальність міської влади, через відсутність якісного поточного ремонту будинків, відсутність з фінансування робіт по капітальному ремонту будинків, їх фізичний стан дійшов граничної межі, що в подальшому загрожує руйнуванням.
За наполяганням міського голови Мінаєва Г.М. у квітні 2011 року створено монополіста — КП «Сумижитло», якому передано на баланс та обслуговування житловий фонд комунальної власності міста, а це близько 1250 багатоповерхівок загальною площею 3,5 млн м2.
Для створення цієї структури з місцевого бюджету у свій час виділено більше 4 млн. грн. (2,4 млн. грн безпроцентної позики, більше 1,6 млн – до Статутного фонду). Але майже за 2 роки перебування на ринку надання житлово-комунальних послуг, так зване комунальне підприємство покращити ситуацію у цій сфері не тільки не спромоглось, а навпаки – значно її погіршило. У свій час, в межах виконання проекту «Постав запитання губернатору» Ви дали завдання міським службам і міському голові зокрема виправити становище, яке склалося в систеиі ЖКГ, оскільки 61% скарг громадян пов’язано з питаннями неналежного функціонування житлово-комунальної сфери міста. Попри обіцянки міського голови на колегії облдержадміністрації, виправити становище з незадовільним наданням послуг йому не вдалось.
КП «Сумижитло», за інформацією Державної фінансової інспекції в Сумській області, порушуючи Закон України «Про здійснення державних закупівель», здійснило закупівлю комп’ютерної та іншої техніки на загальну суму 10687,5 тис.грн. без проведення процедури тендерних закупівель. Питається, куди й кому пішли бюджетні кошти та гроші мешканців м.Суми?
Не порадившись з громадою, місцева влада віддала КП «Сумижитло» в оренду 12тис. м2 приміщень комунальної власності. За інформацією Держфінінспекції, в порушення Бюджетного Кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та інших нормативно-правових актів. КП «Сумижитло» 30% коштів, отриманих від надання в оренду комунального майна, не перерахувало до міського бюджету, в результаті чого міському бюджету завдано збитків.
Підприємству сплачуються населенням кошти у розмірі до 95% тарифу, а якщо не сплачуються, то передусім через те, що послуги надаються не в повному обсязі, неякісно, або взагалі не надаються. Куди спрямовуються гроші, що надходять від споживачів житлово-комунальних послуг неможливо відслідкувати, оскільки інформація мешканцям на їх запити щодо цього не надається, місцевою владою — засновником підприємства, це питання не контролюється.
Плановою перевіркою діяльності комунального підприємства «Сумижитло» Сумської міської ради, яку провела Державна фінансова інспекція в Сумській області у лютому-березні 2012 року, були також виявлені грубі порушення чинного законодавства у наданні послуг та використанні коштів населення. За підсумками перевірки було відкрито 5 кримінальних справ, але в подальшому все «спущено на гальмах». Хто в цьому винен ще слід розібратись. Так, за висновками Державної фінансової інспекції за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності КП «Сумижитло» за період з 01.01.2011 по 31.12 2012р. встановлено, що в порушення рішення виконавчого комітету Сумської міськради від 03.06.2010 р. № 329 та договору на комунальне замовлення від 25.06.2011р. (між Замовником –УЖКГ при Сумській міськраді та Виконавцем — КП «Сумижитло»), не проведений перерахунок розміру плати споживачам при наданні в неповному обсязі послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в розрізі окремих статей тарифу на загальну суму 4652,6 тис.грн. Замість організації належного контролю збоку місцевої влади за виконанням приписів, наданих Держфінінспекцією, та відповідних дій влади щодо зобов»язань КП «Сумижитло» виконати перерахунки розміру плати споживачам, органи місцевого самоврядування на чолі з міським головою вдалися до безпрецедентних дій – наприкінці 2012 року рішенням виконкому СМР №806 від 18.12.2012р. скасовано Порядок перерахунку розміру плати споживачам при наданні в неповному обсязі вищезазначених послуг, який був встановлений рішенням №329. Позиція чиновників до примітиву проста – немає механізму проведення перерахунків, то й перераховувати кошти не треба! Геніальна мінаєвська думка, підтверджена колегіальним органом! Тим самим міська влада цинічно і нахабно дала зрозуміти громаді, що інтереси людей її не цікавлять і не хвилюють. Головне для неї –стягнути якомога більше грошей з населення через сумнівну контору з привабливою вивіскою КП «Сумижитло».
Виконавча влада у м.Суми дійшла до крайньої межі і продовжує знущатись з мешканців міста. Додатковим підтвердженням цьому є рішення судів першої та апеляційної інстанцій про незаконність встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішеннями виконкому Сумської міськради від 21.12.2011р. № 840 та від 28.02.2012р. №85 для КП «Сумижитло». Практично кожне рішення виконкому, яке стосувалось реорганізації житлово-комунальної сфери міста і яке приймалось за ініціативи , чи з відома міського голови, опротестовувалось прокуратурою чи скасовувалось судами! Така непрофесійність і безвідповідальність виконавчої гілки влади нас не може не турбувати!
У той же час, на багатомільонні фінансові зловживання виконавців житлово-комунальних послуг, і перш за все КП «Сумижитло», ні депутатський корпус, ні правоохоронні органи належної уваги , попри скарги споживачів, не звертають.
Резолюції зборів громадян від 12 квітня 2011 року, від 4 серпня 2011 року, від 23 березня 2012 р., резолюцію учасників загальноміського віче від 25 жовтня 2012р. на площі Незалежності міською владою, і перш за все, міським головою, цинічно проігноровані.
У громади м.Суми складається враження, що у місті взагалі влади не існує, оскільки ніхто з керівників КП «Сумижитло» та високопосадовців причетних до його створення і діяльності, до цього часу не понесли відповідальності (покарання) за свавілля, безлад і зловживання які існують у житлово-комунальній сфері міста. З корупцією у нас борються тільки на словах.
Виконавчий комітет Сумської міської ради і міський голова Г.Мінаєв в черговий раз продемонстрували своє невміння і нездатність керувати житлово-комунальною сферою міста, що і підтвердив останній звіт Мінаєва. 16 березня цього року, відповідаючи на запитання громадян, міський голова вів себе брутально по відношенню до присутніх, які задавали незручні для нього запитання, ображав їх, принижував їх гідність, взагалі вів себе по-хамськи, чим в черговий раз довів настільки він зневажає громаду.

Шановний Юрію Павловичу! Ми вже втомились звертатись у різні інстанції та одержувати відверті відписки, і, користуючись правами, наданими нам ст.ст. 5 ,39 і 40 Конституції України, готові вийти з протестами на вулиці міста.
Проте ще маємо надію, що Ви, як представник Президента у Сумській області, можете вчасно вплинути на ситуацію.
Зі свого боку вважаємо, що склад виконавчого комітету Сумської міської ради, сформований під Г. Мінаєва, необхідно повністю оновити за рахунок професійних кадрів, керівництво Управління ЖКГ міста звільнити із займаних посад, запропонувати Г. Мінаєву добровільно подати у відставку, не чекаючи результатів волевиявлення громадян через збір підписів за його відставку, яке громадські організації міста будуть ініціювати, а винних у фінансових зловживаннях притягти до кримінальної відповідальності.
Тільки після таких «хірургічних» втручань можна навести лад у житлово-комунальній сфері міста.

З повагою,
представники громади міста

понедельник, 4 марта 2013 г.

«Сумыжилье» попало в «черный» список»


«Сумыжилье» попало в «черный» список» 





Владислав Ивченко
http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/94189#
КП «Сумыжилье» попало в «черный» список нарушителей Закона Украины «Об охране труда», составленный теруправлением Госгорпромнадзора в Сумской области.


По данным ведомства также в списке дочерние предприятия Сумского областного управления лесного и охотничьего хозяйства (Глуховский, Роменский и Тростянецкий лесхозы), Сумского областного коммунального предприятия «Сумыоблагролес» (Лебединский, Сумской, Глуховский, Ямпольский и Белопольский агролесхоз), предприятий и организаций АПК и социально -культурной сферы Ахтырского района и г. Ахтырка, КП «Тростянецкомунсервис» Тростянецкой городского совета.
- Если руководители длительное время намеренно пренебрегают законодательством по охране труда, наши действия будут конкретными, законными, но непопулярными: внеплановая проверка - запрет - пломба, - отметил начальник терруправления Игорь Пантелеев. - Поверьте, после остановки предприятия и решение сессиями принимаются, и средства на экспертизу находятся, и разрешение, в конце концов, получается. Ведь никому не хочется переводить на себя ответственность за возможную трагедию.