ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2012 р.Справа № 1806/2а-9207/11Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Донець Л.О.
Суддів: Кононенко З.О. , Бондара В.О.
за участю секретаря судового засідання Попової С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Виконавчого комітету Сумської міської ради на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.03.2012р. по справі № 1806/2а-9207/11
за позовом ОСОБА_1
до Сумської міської ради , Виконавчого комітету Сумської міської ради
про визнання протиправними дій,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Сумської міської ради, виконавчого комітету Сумської міської ради про визнання дій протиправними.
Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.03.2012 року адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії Виконавчого комітету Сумської міської ради по розгляду інформаційного запиту ОСОБА_1 від 15.09.2011 року.
Зобов'язано Виконавчий комітет Сумської міської ради розглянути інформаційний запит ОСОБА_1 від 15.09.2011 року та надати відповіді з питань зазначених в п.3,5,6,9, 10, 13 запиту (Додаток 1), надати копії запитуваних документів за їх наявності, з відшкодуванням фактичних витрат на копіювання та друк відповідно до ст.21 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Сумської міської ради відмовлено за необґрунтованістю.
Не погодившись з рішенням суду виконавчим комітетом Сумської міської ради було подано апеляційну скаргу в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права просив скасувати постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.03.2012 року та ухвали нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Позивачем по справі було внесено заперечення на апеляційну скаргу яким спростовуються доводи вказані в апеляційні скарзі.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги ухвалу суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних обставин.
Судом першої інстанції встановлено, а також підтверджено судом апеляційної інстанції, що 10.08.2011 року позивач звернувся до Сумського міського голови з інформаційним запитом про доступ до публічної інформації та просив надати інформацію питань діяльності питань діяльності КП «Сумижитло» (питання викладені в 13 пунктах запиту), а саме: щодо оприлюднення проекту рішення про затвердження тарифів КП «Сумижитло» з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій (п.3); про зростання тарифу на утримання будинків, споруд і прибудинкових територій з липня 2011 р. у порівнянні з попереднім розміром тарифів (п.5); чи буде визначатись тариф по кожному будинку окремо (п.6); площа прибудинкової території, яка буде обслуговуватись по будинку АДРЕСА_1 (п.9); кількість працівників підприємства з розбивкою по посадам (п.10); інформація щодо проведення розрахунку планових трудовитрат окремо по кожній складовій тарифу (п.12); узагальнену інформацію про трудовитрати підприємства на липень - вересень 2011р. (п.13).
Крім того, позивач просив надати копії рішення виконавчого комітету про затвердження тарифу на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій КП «Сумижитло», висновок інспекції по цінам щодо тарифів КП «Сумижитло», висновок ДЖКІ або інспекції ДАБК щодо тарифів КП «Сумижитло», висновок антимонопольного комітету щодо тарифів КП «Сумижитло»
15.09.2011 року позивач повторно звернувся до голови Сумської міської ради з інформаційним запитом про доступ до публічної інформації та просив надати відповідь на поставленні питання.
12.10.11р. виконавчим комітетом Сумської міської ради за підписом заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради позивачу було надано відповідь.
Приймаючи рішення про часткове задоволення позову суд першої інстанції виходив з того, що протиправними діями Виконавчого комітету Сумської міської ради було порушено право позивача на доступ до публічної інформації.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Законом України ««Про доступ до публічної інформації» визначається порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Згідно вимог ст.1, 5 вищевказаного Закону публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію
Відповідно до ст. 4 цього ж Закону доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень, а також вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом.
Крім того, відповідно до ст.ст. 14, 20, 21 зазначеного Закону розпорядники інформації зобов'язані безкоштовно надавати не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації. Якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. У разі якщо задоволення запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок - запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог п.1 та п. 4 ч.2 ст.23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запитувач інформації має право на оскарження відмови в задоволенні запиту на інформацію і надання недостовірної або неповної інформації.
Як вбачається з матеріалів справи надані позивачу відповіді на його інформаційний запит від 10.08.2011 року, а також 15.09.2011 року в порушення містять безпідставне ухилення від надання інформації, а також неповну та неточну інформацію з якої неможливо встановити її достовірність, повноту та точність.
Крім того, колегія суддів зазначає, про протиправність відмови виконавчого комітету Сумської міської ради в наданні копій запитуваних позивачем документів через відсутність технічної можливості, оскільки відповідно до ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не передбачається зазначеної підстави для відмови в наданні інформації.
Враховуючи вищевикладене колегія суддів погоджується з доводами суду першої інстанції про протиправність дій виконавчого комітету Сумської міської ради, щодо відмови в задоволенні запиту на інформацію і надання недостовірної або неповної інформації.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.
Згідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновків, що постанова суду першої інстанції не підлягає скасуванню, а апеляційна скарга - задоволенню.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, п.1, ч.1 ст. 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Сумської міської ради залишити без задоволення.
Постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.03.2012р. по справі № 1806/2а-9207/11 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Донець Л.О.Судді Кононенко З.О. Бондар В.О.
Повний текст ухвали виготовлений 24.08.2012 р.